U sebe ho měla žena sedící u automatu v Moravské Ostravě. Celníky se snažila zmást tvrzením, že jde o hnojivo. „Třicetiletá žena, u níž se v osobních věcech našel sáček s bílým práškem, nejdříve celníkům tvrdila, že se jedná o polské hnojivo na květiny. Provedený detekční test však odhalil, že jde o metamfetamin. Žena následně uvedla, že je pod vlivem této látky a celý obsah sáčku má pro vlastní spotřebu,“ uvedla Zuzana Němcová, tisková mluvčí Celního úřadu pro Moravskoslezský kraj.

Nepoučitelní

Nelegální automaty jsou velký problém moravskoslezského regionu. „Během několika dnů celníci uskutečnili 33 monitoringů různých heren, barů a provozoven, ve kterých se tato nezákonná výdělečná činnost vyskytuje. V nemalém procentu případů se jednalo o kontroly provozoven, které byly v minulosti již několikrát celníky kontrolovány a v nichž se nelegální herní automaty nacházely,“ dodala Němcová. Největší počet automatů celníci zajistili v baru v centru Ostravy, kde odhalili devatenáct přístrojů.

Jaromír Lukeš u karvinského soudu (28. 5. 2024).
Soud jedná o propuštění žháře z Vítkova. Dluží miliony. Natálce platí 150 korun

Provozovateli nelegální herny hrozí pokuta ve správním řízení až do výše 50 milionů korun a propadnutí veškerého zabaveného zařízení. Po ukončení správního řízení jsou nelegální automaty zlikvidovány.