Akce začala klidnou demonstrací a transparentem s nápisem Chceme dovolenou. Na samotnou pokojnou demonstraci bylo doporučeno přijít s vlastním cestovním kufrem a karimatkou, čehož také řada návštěvníků využila. V průběhu minikonference se všichni zúčastnění dozvěděli, jak se připravit na letošní dovolenou a co se o dovolené může všechno stát. Připravena byla rovněž řada soutěží s ryze „odpočinkovou“ tématikou. Běhalo se s kufrem nebo hledalo vlastní zavazadla poslepu.

„Přichází čas dovolených a prázdnin. Tak jako na všechny zásadní životní změny je ale nutné se i na toto období volna náležitě připravit. Není nic horšího než nepřipravený účastník zájezdu či turista. I proto jsme při nedávném slavnostním otevření nově zrekonstruovaného kina promítali právě snímek Účastníci zájezdu, v němž je mnoho odstrašujících příkladů. Aby tak lidé o letošní dovolené nedopadli, prošli na náměstí důkladným školením,“ vysvětlil organizátor akce Karel Balcar z Kulturní agentury Radost Bohumín.

Výherci získali například volné vstupenky do bohumínského aquacentra, solária či do letního kina. Podobnou akci zdejší obyvatelé ještě nezažili a ti, jež se jí zúčastnili, si pohodovou a uvolněnou atmosféru pochvalovali. „Bylo to velmi originální,“ komentovala jedna z účastnic. Podobného akce jednou z novinek, které bychom ve městě rádi zavedli,“ vysvětli ředitel kulturní agentury Radost Karel Balcar.