Kraj coby zřizovatel už zažádal o peníze na novou tělocvičnu, ale stát přísun peněz pozastavil. O aktuální situaci informoval Deník ředitel školy Tomáš Hudec.

Jaká je tedy naděje, že škola bude mít v dohledné době novou tělocvičnu?

Současná situace je problematická nejen kvůli nedostatku vnitřních prostor pro výuku tělesné výchovy v jedné z nejznečištěnějších oblastí České republiky, ale stojí i renovace venkovního sportovního areálu. Tam je naprosto nevyhovující povrch, který nemůžeme opravit, protože se čeká na rozhodnutí o tělocvičně. Financování již bylo údajně schváleno bývalým ministrem financí panem Janem Fischerem a krajský úřad přislíbil spolufinancování, dokonce máme projektovou dokumentaci včetně stavebního povolení.

Tak kde je problém?

Z neznámých důvodů vše zastavil nový ministr Andrej Babiš. Z mého pohledu kraj dělá co je v jeho silách a obě varianty, které podporuje i náměstkyně pro školství Věra Palková, jsou pro nás přijatelné.

Je třeba stavět novou, nebo existuje jiná varianta, např. využití tělocvičny sousední Albrechtovy školy, která se bude sestěhovávat do jedné budovy blíž centru města. Ke které variantě byste se vy jako ředitel gymnázia přiklonil?

Samozřejmě, že nová tělocvična by byla lepší, ale chápu, že v případě plánovaného přesunu Albrechtovy střední školy do prostor bývalé zemědělské školy je pro nás varianta protažení krčku pro průchod žáků bez nutnosti přechodu přes cestu a získání jejich tělocvičny mnohem rychlejší a finančně schůdnější. Velky problém je ovšem to, že se řešení časově neúměrně natahuje, nic není tzv. na papíře a blíží se volby.

Co v této věci hodláte podniknout?

Na radu pana prezidenta Zemana, se kterým jsme o této záležitosti mluvili minulý týden při jeho návštěvě u nás ve městě, oslovím už několikátého ministra s prosbou o pomoc, tentokrát novou paní ministryni školství.