Zástupci knihoven si ocenění převzali na zámku Nová Horka z rukou náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje Lukáše Curyla.

„Tuto pro knihovníky prestižní cenu získala Karvinská knihovna za různorodost služeb pro sociálně znevýhodněné nebo také za rozsáhlou spolupráci s místními i přeshraničními partnery. Hodnotící komise vždy posuzuje nejen samotnou knihovnickou činnost, inovace ve službách, přístup pracovníků a atmosféru knihovny, ale také její vliv na kulturní život a celkový rozvoj místa, ve kterém působí,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro kulturu a památkovou péči Lukáš Curylo a doplnil, že v rámci soutěže získala čestný diplom Místní knihovna Ostravice, a to za smysluplné propojení knihovny, informačního centra a galerie a inovativní přístup k zaváděným službám.

Pozemky kolem Barbory.
Obří průmyslový park u Dolu Barbora? Bakala prodává pozemky skupině Panattoni

Soutěž Knihovnická K2 je pořádána Moravskoslezským krajem ve spolupráci s Moravskoslezskou vědeckou knihovnou v Ostravě. Ocenění bylo předáváno v Týdnu knihoven, který je již dlouhodobě spojen s prvním říjnovým týdnem a zapojují se do něj knihovny v celé republice. Ocenění předali náměstek hejtmana Lukáš Curylo a ředitelka Moravskoslezské vědecké knihovny v Ostravě Libuše Foberová. Vítězná knihovna si odnesla také finanční dar v hodnotě 50 tisíc korun.

Společné foto všichni nominovaní s náměstkem.Společné foto všichni nominovaní s náměstkem.Zdroj: MSK

Návrh na cenu může podat zřizovatel či provozovatel knihovny nebo pracovník knihovny Moravskoslezského kraje. Vítěze vybírala komise složená ze zástupců Moravskoslezské vědecké knihovny v Ostravě, pověřené knihovny a členové Výboru pro kulturu a památky Zastupitelstva Moravskoslezského kraje.

Město plánuje rekonstrukci náměstí Republiky. Zároveň umožnilo lidem hlasovat, zda chtějí dominantu zvanou kyvadlo zachovat, či ji odstranit.
Havířované jásají, kyvadlo z náměstí zmizí. Lidé ho nechtějí, rozhodli v anketě

„Knihovny plní funkci společenské a kulturní organizace. V současné době je už nevnímáme pouze jako místo k půjčování knih, ale často také jako instituce rozvíjející děti, studenty, ale i starší generace třeba v oblasti moderních technologií, mediální gramotnosti či kyberbezpečnosti, které jsou stěžejní pro současnou společnost. Oceněným knihovnám ještě jednou blahopřeji,“ uzavřel náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Lukáš Curylo.