Stavět se začalo loni v srpnu, hotovo bude nejpozději na konci května. Oproti původnímu projektu nebyly pod náměstím budovány podzemní garáže. Jinak byly plány modernizace zachovány.

Náměstí už nebude průjezdné z ulice SNP k Anglické. Pod náměstím bude točna, rozšířena tam byla parkovací místa, která už nejsou podílná ale kolmá a dopravu zpomalí retardér, který bude sloužit jako vyvýšený přechod pro chodce.

„Jsme těsně před dokončením. Prací, které se ještě musí udělat, už není mnoho. Dokončuje se dlažba, bude se sázet zeleň a na své místo budou osazeny veřejné toalety. Do konce měsíce dubna bychom chtěli dokončit asfaltové povrchy a v průběhu května pak celou stavbu od dodavatele převzít," řekl Deniku vedoucí odboru investic havířovského magistrátu Radoslav Basel.

Náměstí bude sloužit jako pěší zóna. Část bude vybavena lavičkami, část je pojata jako shromažďovací plocha s možností pořádání akcí. Na nově opraveném náměstí také bude od letoška stavěn vánoční strom. Lidé si budou moci odskočit do nových veřejných toalet podobné konstrukce, jaké jsou v centru města.

Náklady na rekonstrukci ve výši zhruba 50 milionů korun nenavýšily žádné vícepráce.

„V průběhu stavby jsme narazili na klasické problémy, jaké jsou u všech staveb ve městě. Jedná se o různá překvapení pod zemí, se kterými však už počítáme. Neprojeví se ani ve vysoutěženém rozpočtu stavby, kde teď předpokládáme, že ušetříme 1,5 až 1,7 milionu korun," dodal Basel.