Dělníci už strhali obložení stěn s dřevotřískovou výplní. Pryč půjde úplně všechno zastaralé vybavení z roku 1975, nemoderní lampy i červená křesla. Vedení města při řešení nové podoby obřadní síně sáhlo po pastelových barvách a velmi příjemném a vzdušném provedení z dílny architekta Michala Mikuly.

„Našim záměrem bylo vystihnout a podtrhnout slavnostní a radostnou atmosféru obřadní síně, které je místem pro vítání občánků, svatební obřady, ale i jiné slavnostní akce,“ popisuje projekt Mikula.

„Má to být prostor, který bude působit důstojnou a slavnostní atmosférou. Stávající interiér byl již hodně sešlý a nepůsobil příjemně. Rekonstrukce byla nutná, svatební obřad je jedním z nejdůležitějších a nejkrásnějších chvil v životě každého člověka a měl by proběhnout v krásném prostředí,“ říká místostarosta Milan Pecka.

Oddávat se prozatím bude v zasedací místnosti

Rekonstrukce potrvá asi dva měsíce, náklady byly vyčísleny na tři miliony korun. Radnice plánuje slavnostní otevření nové síně.

Až do dokončení prací se bude oddávat ve velké zasedací místnosti, kde obvykle jednají zastupitelé. „Pro svatební obřady nyní musíme pokaždé přestavět celý interiér jednacího sálu a vhodně ho upravit, ale zvládáme to. Je to časově trochu náročnější, ale vše musí nasvědčovat tomu, že dané místo bude vhodné k uzavření manželství,“ ujišťuje matrikářka Sabina Gajdzicová.

Podle matrikářek se nejvíce oddává v dubnu, červnu, červenci, srpnu a září. Vloni zde vstoupilo do svazku manželského 118 párů, z toho na radnici 72 a jeden „venku“, tedy na vhodném místě mimo obřadní síň, 46 párů zvolilo obřad církevní.