Po nedávné rekonstrukci Karvinské ulice se zde totiž na zhruba dva měsíce zcela uzavře soustava frekventovaných křižovatek ulic Jablunkovská, Frýdecká, Ostravská a Viaduktová.

Důvodem je rekonstrukce kanalizačních stok, kterou pod uvedenými komunikacemi provádí Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava. Jak vysvětluje sama společnost, tamní sítě jsou už delší dobu v nevyhovujícím technickém stavu a navíc zatížené množstvím balastních vod.

Do centra po Karvinské, do Polska oklikou

„Protože jde o velmi vytížené křižovatky na hlavních tazích z centra města na Slovensko a Ostravu, případně Frýdek-Místek, v uvedeném termínu zajistíme pro potřeby místních občanů tzv. vnitřní okruh. Jeho trasa povede přes část plochy autobusového stanoviště, přičemž bude vymezen pruh zvlášť pro osobní automobily a autobusy. Do samotného centra města se pak bude možné dostat přes ulici Karvinskou,“ přiblížuje uzavírku vedoucí oddělení dopravy Městského úřadu Český Těšín Tomáš Hloušek.

Ten zároveň upozorňuje, že uzavřen bude také příjezd do města po mezinárodním mostě Družby a veškerá doprava z Polska bude směřována na ulici Střelniční a poté vyvedena na Třinec.

Podle mluvčí Českého Těšína Doroty Havlíkové vznikne z důvodu několikaměsíčních prací uprostřed plochy autobusového stanoviště také dočasný přechod a přes ulici Jablunkovskou koridor, který zajistí bezpečný přesun chodců.

Pozor na výlukové řády

Celkové uzavírce křižovatek se přizpůsobí i zdejší autobusová doprava, kdy například linka Český Těšín-Třinec nebude zajíždět do centra města a zastávky na ulicích Nádražní, Nová Tovární a Železniční tak nebudou obsluhovány. Zmíněná stanoviště budou v rámci výlukového řádu nahrazena zastávkami na ulici Jablunkovská. Linky městské hromadné dopravy, zajíždějící na zastávku železniční stanice ze směru od sídliště Svibice, pak budou v převážné většině ukončeny na autobusovém stanovišti.

„Všechny výlukové jízdní řády budou k dispozici na webových stránkách města, dopravce i na všech autobusových zastávkách. Jednotlivé řidiče pak nabádáme, aby v období uzavírky, tedy od 7. srpna do 1. října, využívali k objížďce města obchvat Českého Těšína, který je bez poplatku,“ dodává Hloušek s tím, že obdobné problémy město a jeho občané „přetrpěli“ už během optimalizace železničního koridoru, kdy se vše zvládlo bez problémů.

Pavla Krůčková