„Postupně budeme vytvářet koridory pro chodce, aby se lidé mohli po náhradních trasách bezproblémově dostat k vlakům a autobusovým zastávkám. V nejbližších dnech také začneme frézovat vozovku v okolí nádražní budovy, odstraníme betonové obrubníky a během března chceme zahájit práce na přeložkách inženýrských sítí,“ uvedl za společnost OHL ŽS Brno vedoucí projektu rekonstrukce přednádraží Miroslav Janíček.

Přednádražní prostor v Havířově se promění v moderní dopravní terminál. Zástupci Havířova a zhotovitele stavby v pondělí podepsali smlouvu.
Přednádražní prostor v Havířově se změní v moderní terminál, rekonstrukce začíná

Do prostoru je zakázán vjezd osobním autům nesmí se tam parkovat, přesunuty jsou zastávky městské i příměstské autobusové dopravy. Lidé, kteří půjdou od autobusu do odbavovací haly vlakového nádraží a pačně, musí přesn ohrazený koridor vedoucí příčně přes ulici Železničářů.

„V souvislosti se zahájením stavby chceme upozornit občany, aby v zájmu vlastního bezpečí respektovali zákaz vstupu a vjezdu do prostoru staveniště, dodržovali vyznačené trasy pro pěší, a aby k příchodu k nádražní hale využívali koridor, který k tomu bude vyhrazený,“ připomněl Bohuslav Niemiec, náměstek primátora pro investice a chytré město.

Průvod oslav někdejšího 150. výročí lázní prochází kolem jednoho z lázeňských objektů v Darkově. Archivní foto.
Těžba zničí lázně, zní z Darkova. Město tyto informace dementuje

Rekonstrukcí přednádražního prostoru vznikne nových 134 parkovacích míst. Součástí nového prostoru budou také kryté zastávky a příchozí koridory. Hotovo má být příští rok v únoru.

Vlakové nádraží v Havířově.
Padesát let havířovského vlakového nádraží
Budoucí podoba prostoru před železniční stanicí v Havířově.
Rekonstrukce přednádraží se zase odkládá, město chybovalo při soutěži