Správa železnic završila tendr na stavební firmu, která zrekonstruuje výpravní budovu hlavního nádraží v Karviné. Zakázku získala společnost Tomi-Remont ze skupiny OHLA ŽS, cena činí 30,7 milionu korun. Předpoklad Správy železnic byl 32,5 milionu korun.

Práce začnou podle SŽ na konci listopadu a potrvají rok. Předmětem projektu je rekonstrukce centrální a severní části výpravní budovy. V severní části dojde k ubourání 2. patra, přízemí pak bude částečně otevřeno směrem k autobusovému terminálu. V těchto prostorech budou zřízena stání pro kola a dobíjecí stojany pro elektroauta.

Ilustrační foto.
Budova karvinského hlavního nádraží bude mít novou tvář

V centrálním prostoru výpravní budovy dojde především k rekonstrukci veřejných toalet a ke zpřístupnění ochozu pomocí vřetenovitého schodiště a výtahu. Na ochozu bude provedena příprava pro komerční využití, současně vznikne prostor pro gastronomický provoz.

Během stavebních prací bude ve výpravní budově pro cestující po celou dobu zachován provoz pokladen a komerčních prostor bez omezení. Po dobu výstavby pouze dojde k uzavření veřejných toalet v odbavovací hale, k dispozici bude náhradní WC v mobilních buňkách.