„Toto rozhodnutí jsem však učinil už dříve. Třicet dva roků je dost dlouhá doba, nechci tu být do smrti,“ říká, aniž by nějak smutnil. „Koneckonců i voliči dali o víkendu signál, že by mě měl na obce někdo vystřídat, tak to tak beru,“ dodává Ondřej Feber.

Přiznává, že už před dvěma lety zvažoval, že „to položí“, ale nakonec se rozhodl dokončit volební období na postu, kde začal. A to přesto, že ho dost potrápil covid a navíc už dva roky pracuje i jinde. Dojíždí do Prahy jako senátor za Karvinsko v barvách hnutí ANO.

Autoři výstavy Hornictví na Karvinsku v proměnách času se starostou Stonavy Ondřejem Febrem (zcela vlevo). Zprava Jiří Brzóska, Boleslav Kowalczyk a Stanislav Kuba.
Stonava získala cenu za výstavu o hornictví

Za signál od voličů ke změně bere fakt, že coby lídr dostal 363 preferenčních hlasů, zatímco jeho dlouholetý místostarosta Tomáš Wawrzyk 450.

„Takže jsme se dohodli, ale bylo to už dříve, s panem místostarostou, že se prohodíme. On bude nyní starostovat a já budu neuvolněný místostarosta. I toto naznačuje, že v politice obce se nic nemění,“ dodává Feber, který se chce nadále věnovat také práci v senátu, kde by měl setrvat ještě čtyři roky.

Stonava bude připravovat v části Dolany lokalitu pro výstavbu rodinných domů.
Stonava chce připravit pozemky pro novou výstavbu

Tomáš Wawrzyk, který coby místostarosta pracuje dvě volební období, tedy osm let, potvrdil, že takto se s dlouholetým starostou skutečně dohodli. Více se k tomu ale vyjadřovat nechtěl. „Vyčkejme do ustavujícího zastupitelstva,“ dodal.