„Na budově, kde je umístěn druhý stupeň, kompletně opravujeme toalety, které budou zcela modernizované,“ uvedl například ředitel ZŠ a MŠ Borovského Libor Stáňa. Toalety se rovněž rekonstruují i v ZŠ a MŠ Školská.

Karviná na opravy svých škol a školek letos vynaloží celkovou částku okolo 20 milionů korun, v Českém Těšíně to je ještě o dva miliony více. „Největší investice město vynaložilo na opravu Mateřské školy Moskevská, která sídlí v bývalé a památkově cenné vile stavitele Ludvíka Kametze. Zde řemeslníci mění okna a celkově budovu zateplují. Dále se opravují základní školy Ostravská a Masarykova a mateřská škola Akátová,“ uvedla mluvčí města Dorota Havlíková. Dvaadvacet milionů letos investuje do školních zařízení v rámci letních oprav také Bohumín. Školní budovy zde budou mít nové dílny, interaktivní učebny, hřiště, toalety a další.

„Nejvíce peněz půjde letos do ZŠ Čs. armády, a to přes pět milionů korun. Probíhá zde několik investičních akcí. Zatepluje se chodba mezi školními budovami za dva miliony korun a ve všech třech podlažích pavilonu se modernizují toalety,“ popsala mluvčí města Lucie Balcarová.

V Orlové jsou nyní řemeslníci v téměř všech školách. V základních školách Jarní, Mládí, Školní, U Kapličky nebo Ke Studánce se vyměňují okna, elektroinstalace, budují se nová WC, zateplení či dlažby. V mateřských školách Okružní, Lesní a Ke Studánce se zase děti nově dočkají například nové zahrady. „Řemeslnické práce se nevyhnuly ani Domu dětí a mládeže v Orlové-Lutyni. Nejenže tam probíhá výměna PVC na schodišti budovy, ale na jeho turistické základně v Krásné odstartuje po letní sezoně lokální oprava fasády objektu,“ doplnila mluvčí města Orlová Nataša Cibulková.