Na karvinském magistrátu už máte možnost rezervovat si přesné datum a čas, kdy si přijdete vyřídit například nové doklady. A nemusíte čekat v dlouhých frontách. Nový rezervační systém funguje přes internet a využít jej můžete při vyřizování řidičského průkazu, na matrice, u cestovních pasů a občanských průkazů, registrace vozidel a dalších.

„Lidé si takto mohou ušetřit svůj čas. Zájem o tuto službu je, nicméně by mohl být větší. Lidé si jednoduše přes internet rezervují datum, kdy si půjdou své osobní záležitosti vyřizovat, a nemusejí pak zbytečně čekat. Budou přijati v době, která jim byla přes internet určena. Vyhnou se tak zbytečným čekáním,“ vysvětlila mluvčí karvinského magistrátu Šárka Swiderová. Systém si již v praxi vyzkoušel i Richard Toman z Karviné.

„Když jsem si prohlížel internetové stránky města, narazil jsem na tento rezervační systém. Zrovna jsem chtěl požádat o změnu trvalého bydliště, a tak jsem se tímto způsobem zaregistroval. Systém mi nabídl kalendář, já si vybral datum i přesnou hodinu, která mi vyhovovala, napsal jsem tam své jméno a dostal jsem kód. Ten jsem si zapsal na papír a v daný den a správnou hodinu jsem šel prostě na úřad. Nemusel jsem vůbec čekat ve frontě,“ pochvaluje si novou službu Toman.

Vyvolávací zařízení, které je umístěno na úřadech, nabízí tlačítko s názvem Objednaní klienti. „Po zmáčknutí je pak klient vyzván, aby vložil onen čtyřmístný kód, který obdržel při objednávání. Jakmile systém zaregistruje, že se klient dostavil, je okamžitě zařazen nejblíže za právě vyřizovaného klienta a nečeká,“ vysvětlila princip rezervačního systému Swiderová a doplnila, že pokud se zájem zvýší, je magistrát schopný dát lidem možnost objednat se i dva měsíce dopředu. Celý systém objednávání je umístěn na internetových stránkách města – www.karvina.org pod odkazem magistrát – rezervační systém.