Doprava na Těšínské ulici se řeší průběžně už několik let a souvisí s narůstajícím provozem. Kvůli svízelné situaci v křížení Těšínské ulice s Okrajovou a Frýdeckou byla křižovatka v roce 2006 přebudována na světelnou. Situace se tím zásadně změnila, ale už teď tam město připravuje úpravy.

Připraveny jsou nové semafory, které budou spuštěny na podzim. Především kvůli upřednostnění autobusové dopravy bude nově řešeno odbočení z Těšínské vlevo na Okrajovou. Zatímco nyní řidiči při různých režimech řízení křižovatky netuší, kdy se rozjedou auta v protisměru, nově bude provoz od Těrlicka zastaven, aby vozidla z Těšínské mohla bezpečně odbočit. Nově přibude možnost odbočení na zelenou šipku vpravo z Frýdecké.

„V této chvíli jsme provedli některé úpravy v režimech světelné signalizace. Na křižovatkách u autobusového nádraží a pod Bludovickým kopcem jsme instalovali nové počítačové řadiče a semafory osadili novými LED světly. Nově dodané semafory budou zatím zakryty, a to až do doby dokončení celkové rekonstrukce světelné křižovatky Těšínské, 17. listopadu, Národní a Na Nábřeží,“ řekla Deníku Nikol Fikáčková z havířovského magistrátu.

Archeologický průzkum při stavbě náměstí v Orlové.
Stavba náměstí stojí, podzemí stále zkoumají archeologové

Na modernizaci světelné křižovatky dostalo město finanční příspěvek 4 milionů korun od investora OC Rotunda. Právě kvůli novému obchodnímu centru vybudovanému na ploše bývalého autobusového nádraží, už byly upraveny dvě nejbližší křižovatky.

Nové semafory

Nově budou postaveny semafory u přechodu při chodce mezi autobusovým nádražím a Orionem. „Důvodem instalace je zvýšení bezpečnosti chodců. I tyto semafory budou synchronizovány se světelnou signalizací na křižovatkách, aby byl zajištěn plynulý provoz v celém úseku,“ vysvětlil Pavel Doležal z Technických služeb Havířov.

Rekonstrukce křižovatky

„Zásadní změnou bude rekonstrukce křižovatky Těšínské, 17. listopadu, Národní a Na Nábřeží. Dojde tam k rozsáhlým stavebním úpravám. Přechody pro chodce budou bezbariérové, ten, který vede přes ulici Na Nábřeží, bude zkrácen, aby chodci vozovku překonali rychleji. Ve spolupráci moderních řadičů, indukčních smyček ve vozovkách a přesného nastavení za pomoci dálkového monitoringu docílíme optimálních časů pro jednotlivé směry a tím i plynulosti dopravy a zvýšení kapacity všech tří navazujících křižovatek,“ dodala Fikáčková. Modernizace křižovatky začne na konci srpna a její součástí bude i nové veřejné osvětlení.

Rostislav Šafrata.
Zdá se, že je to jasné: Šafrata se zřejmě zapletl s mladými děvčaty