Jednou z nich je totiž zaslepení ulice Ciolkovského, uzavírka vjezdu na velký kruhový objezd u OD Tesco a dočasné zprůjezdnění ulice Božkova. Ta bude sloužit jako náhradní spojnice vedoucí dopravu od ulice Kosmonautů právě na Polskou. V první fázi opravy v křižovatce ulic Božkova, Ciolkovského a Polská se bude stavět nový kruhový objezd.

Snímky z ranní špičky na objízdné trase přes sídliště Hranice. To vše kvůli rekonstrukci a uzavírce části ulice Rudé armády - červen 2023
Nervy v kolonách. Uzavřená silnice v Karviné posílá auta přes sídliště

„V pondělí začnou silničáři s frézováním povrchu silnice v úseku od okružní křižovatky až po hasičskou zbrojnici v Ráji. Směr od a na ulici Božkova bude řízen semafory. Výjezd z velkého kruhového objezdu na třídě 17. listopadu směrem na ulice Polská, Ciolkovského a Božkova bude uzavřen. Objízdná trasa povede po ulici Božkova, která bude na křížení s ulicí Kosmonautů odslepena,“ informuje Správa silnic MSK, která je správcem silnice.

Autobusová zastávka Karviná-Ráj - sídliště bude přemístěna do uzavřeného úseku mezi okružními křižovatkami. Zároveň s tímto úsekem stavby bude probíhat i frézování úseku od ulice U Farmy po Hřbitov, Starý Ráj. Provoz zde bude řízen kyvadlově.

Havířovské slavnosti 2021.
Bílá, Powerwolf a Lordi, moderátor Mareš. Známe program Havířovských slavností

Provoz po Polské bude veden v jedné polovině vozovky. Omezení v ulici Polská potrvá v několika etapách do 2. září a budou se průběžně měnit a upravovat podle toho, jak budou probíhat práce a pokládka nového povrchu. Autobusům MHD bude průjezd po Polské ulici umožněn.