Silničáři z Technických služeb Havířov mají takový postup práce zažitý. Jeden den v silnicích vyfrézují spoustu děr, ale asfaltem je zalévají až později. Někdy druhý den, jindy i později, pokud jim nepřeje počasí. Do té doby se řidič musí smířit s kličkováním nebo pomalým přejížděním ostrých okrajů vozovky. 

Havířovské Technické služby navíc přešly na systém práce od 5. hodiny ranní, takže pracovníkům směna končí už ve 13 hodin. Přestože by se dalo s ohledem na počasí asfaltovat po celý den, vyfrézovaná silnice osiřela. K dílu se však nevrátili ani druhý den ráno. Ještě v 8 hodin do díry vjížděli další překvapení a posléze i notně rozezlení řidiči. "Je to nepříjemné. Díry splývá s povrchem, takže si jí člověk všimne až na poslední chvíli. Nejela jsem snad ani padesátkou a bylo to velmi nepříjemné pro mne i pro auto," stěžovala si jedna řidička. 

Tentokrát však cestáři na řidiče připravili nepříjemnou past. V ulici Na Nábřeží, u křižovatky s Beethovenovou ulicí, totiž začátek úseku s vyfrézovanými dírami označili nesprávnou značkou. Místo značky Nerovnost vozovky tam umístili značku Práce na silnici. Zatímco se tedy řidiči připravují, že za značkou potkají pracující dělníky nebo třeba zametací stroj, vjedou do největší díry vyfrézované přes celou šířku jízdního pruhu. Chybí také značka se snížením rychlosti. 

„Dopravní značení nechám okamžitě prověřit, a pokud není v pořádku, bude opraveno. Značka Práce na silnici se umisťuje skutečně pouze v době, kdy tam ti pracovníci pracují. Pokud jde o asfaltování, z technologických důvodů není možné díry asfaltovat hned po vyfrézování. Asfalt musíme dovážet z obalovny, a to v takovém množství, které právě potřebujeme a použít ho tak, aby nám neztvrdnul. Nemůže proto jedna parta frézovat a druhá hned za ní asfaltovat. S ohledem na počasí by se ale mělo asfaltovat dneska," vysvětlil ředitel Technických služeb Havířov Ludvík Martinek.

Jak dále ředitel uvedl, začátek pracovní doby v městské firmě se opět vrátí z páté na šestou hodinu. „Vyzkoušeli jsme to, ale nejsme s tím spokojení., Asi na to u nás ještě není ta správná doba. Čekali jsme vyšší produktivitu práce, která se však nedostavila," řekl Martinek.

Všechny vyfrézované díry v ulici Na Nábřeží byly v úterý zaasfaltovány.