Právě tam musel minulý týden vyrazit orlovský starosta Jiří Michalík, aby zkusil odvrátit katastrofu v podobě hrozby odebrání dotace. „Obdrželi jsme z ministerstva dopis, kde nám sdělují, že musíme všechny potřebné podklady k akci, včetně údajů, která firma bude přestavbu provádět, odeslat do 20. listopadu. Jinak o peníze přijdeme,“ sdělil včera orlovský starosta.

Podle něj ovšem město nemá šanci požadavku ministerských úředníků vyhovět. „Musíme postupovat podle zákona a na takovou akci jsme vypsali řádné výběrové řízení, kde musíme počítat také se zákonnými lhůtami pro případná odvolání zúčastněných firem a podobně. Listopadový termín bychom prostě nestihli,“ vysvětluje Jiří Michalík, který včera kvůli situaci svolával také mimořádnou radu města. Tím by se celé řízení mělo urychlit. Starosta tak koncem minulého týdne v Praze vyjednal, že ministerští úředníci počkají do ledna příštího roku.

Pokud by město tento termín nestihlo, zřejmě by o peníze přišlo. „Byla by to velká škoda,“ míní Michalík. Pokud vše dopadne dobře, změní se objekt A hotelového domu Doubravan na 121 nových bytových jednotek. Celkové náklady mají činit okolo 90 milionů korun, dvě třetiny by tak pokryly prostředky ze státní dotace. „Samotná realizace by měla být ukončena nejpozději do roku 2009,“ říká orlovská tisková mluvčí Nataša Cibulková.