„Bylo to ohromné. Muž je natolik nemocný, že jsem se obávala, že na festivalu moc dlouho nevydržíme. Nakonec jsme tam ale byli skoro až do konce,“ vzpomínala v úterý dopoledne na srpnový festival Milada Poláčková, která tam, stejně jako včera, doprovázela svého muže, sedmasedmdesátiletého Antona Galgaňáka.

„Peníze použijeme na lázně, muž špatně chodí a takový pobyt mu určitě prospěje, vše po dohodě s naší paní doktorkou,“ dodala usměvavá žena.

Se sympatickými úsměvy dorazili na včerejší slavnostní chvíli i Zdeňka Schmidtová a Ladislav Molnár se svými partnery. Jde o další tváře letošního festivalu. Dohromady si tito stateční lidé, kteří se rozhodli svým zdravotním problémům čelit a nevzdávat se, rozdělili více jak 70 tisíc korun. Přesně 73 500, což je částka, kterou letošní ročník vynesl.

Hlavní pořadatel Ivan Jeki Jekielek pak prozradil první plány na příští rok. Půjde o jubilejní desátý ročník. A má jít o festival, který Orlová ještě nezažila. „Poprvé budeme mít dvě pódia, chystáme i spousty doprovodného programu.

Pokud vše vyjde, bude postaven i ring pro exhibiční boxerské zápasy a spousty dalšího. Z kapel pro příští ročník už dnes mohu prozradit oblíbený Traktor, další kapelu chceme zveřejnit na webu festivalu přibližně za 14 dní,“ řekl orlovský rocker a člen kapely Ahard.

Jak již bylo psáno, letošní peníze chtějí všechny tři tváře festivalu použít na alespoň částečné pokrytí lázeňských pobytů spojených s rehabilitacemi, které jim doporučí jejich lékaři.

Pro příští desátý ročník navázali pořadatelé spolupráci s nadačním fondem Krtek a podpoří tak tři děti s onkologickými problémy. Festival pořádá Ivan Jeki Jekilek ve spolupráci s orlovským domem kultury a za podpory města i dalších sponzorů. Jeki má na starost program a kapely, technické zázemí, papírování a další nezbytnosti zajišťují lidé z kulturního domu.

Stránky festivalu jsou rocktherapy.7u.cz.