Skvělý rokový večer si v Karviné v pátek v areálu Loděnice užili příznivci rockové hudby. Přibližně pětistovka lidí si přišla poslechnout to nejlepší z rockových kapel Severní Moravy. Začal totiž první ročník festivalu Karviná Rocks. Parta drsných chlápků s kytarami rozezvučela celý park ne-li i část města. Na své si přišli všichni milovníci trochu drsnějšího žánru.

„Celý tento projekt vznikl, dalo by se říct na žádost fanoušků a komunity. Po ukončení festivalu Dokořán, tady v Karviné nějaká ta větší akce chyběla,“ prozradil organizátor akce Lukáš Heczko.

Hardrockový večírek odstartovala ostravská kapela Animal Rock, která je ve srovnání s ostatními na hudebním poli nováčkem. Pak se mikrofonu ujali kluci z Witch Hammer.

„My tu jsme s partou kamarádů. Přišli jsme kvůli dobré muzice. Nejvíce se těšíme na Dogu. Celý ten program je dobrý, každý si tu něco najde.“ řekla dvaačtyřicetiletá Jana.

V osm hodin večer dav rozparádila nedávno obnovená karvinská kapela Ingott se svým novým albem Charón. Stage po nich patřila nikomu jinému než Messalině. „Jak můžete vidět i slyšet jsou tady hlavně karvinské kapely. Celkově má tohle město celkem silnou rockovou komunitu. Musím říct že jsme se báli, že lidi nepřijdou. Počasí na to taky nevypadalo. Ale v šest večer jsme začali a je plno. Proto doufám že se nám z toho podaří udělat tradici.“ dodal Heczko.

Hlavním tahákem byl bezpochyby koncert kapely Doga, která celou akci zavírala. Divákům připravila parádní pódiovou show.

Kateřina Paraiová