Rondel u supermarketu Billa se začne stavět ještě v srpnu a jeho stavba přijde celkem na 12 milionů korun. „Město zaplatí výstavbu cyklostezek a chodníků v blízkosti křižovatky a přeložku veřejného osvětlení, což dohromady udělá asi 2 miliony korun,“ řekla bohumínská mluvčí Lucie Balcarová. Stavba by měla trvat maximálně tři měsíce a bude mít čtyři etapy. Kruhový objezd bude dokončen ještě letos.

„Rekonstrukce křižovatky bude probíhat tak, aby se zachoval maximální provoz do centra města a průmyslových podniků. Po dobu stavby ovšem k omezení dopravy rozhodně dojde,“ upozorňuje bohumínská mluvčí. První etapa výstavby odstartovala toto úterý a bude probíhat na volné ploše naproti supermarketu Billa a částečně na stávajících komunikacích.

Kruhový objezd není jedinou dopravní stavbou, kterou mají v Bohumíně v plánu. Po výstavbě této první kruhové křižovatky v centru Bohumína bude následovat stavba nového skřečoňského mostu, podjezdu železniční tratě v Drátovenské ulici v Pudlově a stavba dálnice D 47 včetně přivaděče na skřečoňský most.