„Musela jsem vystát asi hodinovou frontu. Všichni, s nimiž jsem v ní čekala, nakupovali materiál právě k šití roušek,“ uvádí vedoucí krejčovny Karin Szostoková.

Divadlo už zaznamenalo žádost o pomoc z Nemocnice Český Těšín. Tamní dialýza nutně potřebuje roušky pro pacienty i zaměstnance. Další produkce z divadle ale poputuje pro potřeby kraje. Roušky jsou momentálně velmi nedostatkovým materiálem, nutné jsou zejména v „první linii“.

„Jsme tu čtyři, další kolegyně šije doma. Neumíme zatím říct, jaká bude naše denní produkce, přesto víme, že každá rouška se počítá,“ nechce se už dotazy nechat rušit vedoucí krejčová Karin Szostoková.

V manufakturu na výrobu roušek se proměnily také sociálně-terapeutické dílny pro mentálně postižené městského centra sociálních služeb v Bohumíně. Zaměstnanci, jejichž klienti jsou kvůli hrozbě koronaviru v domácí péči, teď využívají pracovní dobu pro šití roušek. Dnes rozdistribuovali téměř sto kusů strážníkům a zdravotníkům.

„Městské policii jsme dnes předali na 40 roušek, která je potřebuje jak pro strážníky, tak asistenty prevence kriminality. Dalších 50 roušek jsme vyrobili pro městskou nemocnici. V dalších dnech budeme šít roušky pro naše pečovatelky, které jsou denně v terénu v kontaktu se seniory,“ uvedla Petra Chalupová, ředitelka bohumínského centra sociálních služeb.

Online reportáž