Stejně jako v předchozích letech, i letos bude společnost RPG Byty, s. r. o., pokračovat v rozsáhlé regeneraci svého bytového fondu.

„V roce 2012 plánuje společnost vynaložit na opravy a celkovou regeneraci domů a bytů zhruba 1,3 miliardy korun. Podrobný seznam domů, v nichž se budou opravy provádět, je k dispozici na stránkách www.rpgbyty.cz v sekci Programy pro nájemníky,“ uvedl mluvčí RPG Byty Petr Handl.

Nejvýznamnější položku v rámci oprav a investic v roce 2012 bude podle ní opět tvořit masivní výměna oken. Ta je plánována u více než devíti tisíc bytů v 628 domech a vyžádá si zhruba 320 milionů korun.

„Už loni jsme informovali, že program výměny oken o jeden rok urychlíme a proti původnímu závazku vyměníme okna těm nájemníkům, kteří přistoupili na návrh úpravy výše nájemného, už do konce roku 2013,“ upřesnil dále Handl.

Obdobně bude pokračovat i projekt Bezpečnost, který zahrnuje výměny vstupních dveří, zvonkových tabel a poštovních schránek i vylepšování společných prostor domů. „V letošním roce bude tento program rozšířen také o montáž mříží ke vstupům do sklepních prostor domů. Letos se v rámci tohoto projektu bude upravovat 314 domů. Náklady se budou pohybovat kolem sedmdesáti milionů korun,“ doplnil mluvčí RPG Byty.

Na program Exteriér, který zahrnuje výměny oken, opravy střech a zateplení fasád, opravy elektrorozvodů ve společných prostorách domů a další podobné úpravy, pak bude letos vyčleněno dvaačtyřicet milionů korun.

RPG letos také připravuje program zaměřený na úspory nákladů na energie. „Pro nájemníky je určitě významný také projekt montáže spořičů vody, který bude uskutečňován napříč celým bytovým fondem RPG a vyžádá si téměř jedenáct milionů korun,“ dodal mluvčí RPG.