Podrobný seznam domů, v nichž se budou opravy provádět, nyní zveřejnila na svých internetových stránkách www.rpgbyty.cz.

„Nejvýznamnější položku v rámci oprav a investic v letošním roce bude tvořit masivní výměna oken. Ta je plánována u téměř jedenácti tisíc bytů v 1 149 domech,“ uvedl Pavel Klimeš, šéf rezidenčního portfolia RPG Real Estate s tím, že všem lidem, kteří přistoupili na zvýšení nájemného, budou okna vyměněna nejpozději do roku 2014.

Více než sto padesáti domů se podle Klimeše bude v letošním roce týkat program Exteriér. Ten zahrnuje rovněž výměnu oken, ale navíc i opravy a zateplení fasád, opravy střech a elektrorozvodů ve společných prostorách domů, výměny vstupních dveří, zvonkových tabel či poštovních schránek. Přes čtyři sta domů pak čeká v rámci programu Bezpečnost výměna vchodových dveří, zvonků, schránek a úpravy společných prostor.

„Chystáme se také na velké opravy, do kterých spadají generální opravy rozvodů SV a TUV, odpadního potrubí, elektrorozvodů ve společných prostorách domu, střech nebo balkonů. Tyto investice jsou pro tento rok plánovány v jednašedesáti domech,“ dodal.

Do roku 2014 by mělo RPG investovat do oprav bytového fondu přes 5 miliard korun.