Notná dávka štěstí a praxí získaný um, to byly hlavní kritéria pro úspěch v sobotním mezinárodní muškařském poháru, který se konal na jezeru Nebesák v Horní Suché. Více než stovka sportovních rybářů se rozestavěla podél břehu jezera vzniklého při rekultivaci okolí poddolovaného území pod těžní věží bývalého černouhelného Dolu František. 

Organizátoři neponechali nic náhodě. Před soutěží do jezera vypustili zhruba tunu pstruhů duhových a necelé půl tuny pstruhů tygrovaných.

„V této podobě pořádáme soutěž podruhé, už dříve se ale konaly čtyři ročníky, takže závody mají svou tradici. Chytá se převážně pstruh. Vedle tuzemských rybářů se účastní také Poláci a Slováci. Přihlásili se celkem 104 soutěžící. Chytají všichni najednou s tím, že se v pravidelných časových intervalech střídají na stanovištích po obvodu jezera, aby měli rovné podmínky. Vyhodnocuje se počet ulovených ryb a jejich délka. Chytá se na háčky bez protihrotu, tedy sportovně. Ryby se po přeměření vracejí zpátky do jezera," vysvětlil garant soutěže Tomáš Cieslar.

Rybáři si pochvalovali úroveň soutěže, úlovky i počasí. „Zatím se daří, úlovky jsou, počasí vyšlo nádherné, tak snad bude dobrý i konečný výsledek," doufal jeden ze soutěžících.

V jednotlivcích vyhrál Roman Šebesta z Frýdku-Místku s 20 úlovky. V družstvech vyhráli Muškaři Vinohrady s 38 úlovky.