"Momentálně se nacházíme v procesu výběru zhotovitele. Pokud vše dobře půjde, předpokládáme, že bychom v průběhu února podepsali smlouvu se zhotovitelem a v březnu zahájili samotnou stavbu," řekla pro Deník starostka Rychvaldu Dagmar Pížová.

Dodala, že hotovo by mělo být do 12 měsíců od zahájení.

Mladá cestovatelka původem z Havířova se 22. ledna vydá na pěší přechod Jižní Ameriky.
Cestovatelka z Havířova vyšla na cestu napříč Jižní Amerikou. Půjde i přes poušť

V přístavbě bude celkem osm učeben, včetně nové šatny, sociálního zařízení a vnitřního schodiště. „V tuto chvíli se nám rýsuje, že by se náklady na přístavbu pavilonu mohly pohybovat kolem 50 milionů korun. Přesná částka nám bude známa až po ukončení výběrového řízení,“ dodala starostka.

O zvětšení školy se mluví dlouho

O nutnosti zvětšit kapacitu školy se v Rychvaldu mluví už několik let. Papírově má škola kapacitu 810 žáků, ale reálně je to 620 dětí. Stavbou nového pavilonu se podle ředitele školy Daniela Cigánka zvýší reálná kapacita a dožene tu papírovou. Nedostatek místa pro tlak žáků se projevuje i v hodinách tělocviku. „Máme jen jednu tělocvičnu a nezřídka v ní mají hodinu i tři třídy najednou,“ řekl už dříve Deníku Cigánek.

Pivnice Centrum v Karviné, Vít Rakušan. Koláž.
Karvinou čeká velká debata. Do pivnice Centrum přijede v pondělí ministr Rakušan

Hlavní školní komplex, kam chodí žáci prvních až devátých ročníků, stojí na sídlišti. Detašované pracoviště Václav v Petřvaldské ulici na pomezí Rychvaldu a Petřvaldu pak navštěvují školáci od první do páté třídy.