Sled událostí a strach o svou bezpečnost dovedl rodinu až k sirotčinci, ve kterém získali nejen pomoc, ale také střechu nad hlavou. „Nebyla to dovolená, bylo to cílené poznávání nových míst. Na jedné farmě se však všechno zvrtlo. A pomoc nám nabídli tam, kde ji sami nejvíce potřebují," líčí Libuše Petrová události, které předcházely založení neziskové organizace na pomoc africkým sirotkům.

Bída a nouze

Nové poznání života místních dětí bez rodičů, jejich bídy a nouze, ve které žijí, dovedly Libuši Petrovou k myšlence založit neziskovou organizaci, která by těmto dětem alespoň částečně usnadnila jejich život. Založila tak organizaci Tlukot Srdce pro Afriku, jejíž cílem je sbírat finanční prostředky a charitativní pomoc pro Gods Golden Acre. Gods Golden Acre je nezisková organizace provozující v Jižní Africe sirotčinec a školu, organizuje sportovní a kulturní programy, podporuje zemědělství a celou řadu dalších rozvojových aktivit. „Jsme malá organizace, ale s konkrétním cílem pro konkrétní, již dvacet let fungující, organizaci. Naše pomoc je přímá, cílená, viditelná a hlavně ze srdce," říká zakladatelka charitativního projektu.

Organizace Tlukot Srdce pro Afriku vyhlásila letos na podzim nový projekt, sbírku Boty pro Afriku. Stejně jako v Evropě, i v Africe jsou boty jednou z nejdražších položek. „V Evropě je život úplně jiný, zbavujeme se věcí, které jsou stále funkční a jinde ještě mohou velmi dobře posloužit," vysvětluje Petrová.

Radost z bot

„Podařilo se nám získat přes tisícovku bot. Nikdy dříve jsem neviděla tu radost v dětských očích, když něco dostanou. A stačí opravdu málo, třeba něco k jídlu. Radost, jakou budou děti mít, až dostanou boty, si ani nedovedu představit," líčí Petrová, která v současné době hledá sponzory, kteří by pomohli s transportem bot do Jižní Afriky. V lednu tam začíná dětem škola, některé budou mít štěstí a nepůjdou boso.

Sbírka bot je stále v plném proudu, pokud doma máte nějaké nepotřebné kusy, které mohou dále sloužit, Líba Petrová je určitě užije. Všechny potřebné informace najdete na internetových stránkách organizace.