S několika omezeními je třeba počítat v Karviné, dvě velká dopravní omezení čekají na řidiče od konce dubna, resp. počátku května na silnici z Bohumína do Karviné a poté v Chotěbuzi, na cestě do Českého Těšína.

Od pondělí už řidiči neprojedou část ulice Ciolkovského v Karviné-Ráji, kterou opraví nejprve v úseku od křižovatky s ulicí V Aleji po zatáčku u restaurace Myslivna. Dělníci začali odstraňovat starý chodník, následovat bude frézování komunikace. Zde práce potrvají do poloviny května. Poté přijde na řadu úsek od ulice V Aleji po sjezd na parkoviště u zdravotního střediska (14. května až 3. června).

Poslední část se opraví od 4. do 15. června a půjde o úsek od sjezdu na parkoviště po křížení s ul. Kosmonautů.

Opravy co nevidět začnout také v druhé části ulice Slovenská v Karviné-Hranicích a potrvají do poloviny května. Stejně jako oprav v ulici Cihelní u házenkářské haly.

Kvůli rekonstrukci železničního přejezdu bude až do 29. Března uzavřený v Bohumíně-Pudlově provoz na části Ostravské ulice. Přes přejezd u bývalé Rybeny mezi ulicemi Drátovenská a Čs. armády neprojede veškerá automobilová doprava včetně nákladních vozů a autobusů.

Podle investora se jedná o opravu většího rozsahu a nelze ji provést za plného provozu. Každá kolej v přejezdu bude vyloučena pět dnů, výluky na sebe přitom navazují.

„Provedeme kompletní výměnu železničního svršku, tzn. výměnu kolejnic, pražců a štěrkového lože, opravovat se bude i geometrická poloha koleje. Jediné, co zůstane původní, je celopryžová přejezdová konstrukce,“ sdělila Kateřina Šubová ze Správy železniční dopravní cesty s tím, že po opravě bude přejezd před železniční koleje opět plynulý.

A na závěr dobrá zpráva.V termínu by měla skončit stavba nového železničního nadjezdu mezi Koukolnou a Závadou. Od 25. dubna by se mělo jezdit kyvadlově po jedné polovině mostu, do týdne by měly být průjezdné obě poloviny mostu.
Pár dní nato však stavbaři uzavřou a pustí se do oprav na mostě přes Olši na trase mezi Karvinou a Dětmarovicemi. „Jezdit se bude vždy po jedné polovině mostu. Práce jsou naplánovány do 31. prosince 2018,“ řekl Deníku starosta Dětmarovic Ladislav Rosman.