Santé je městem zřizovanou organizací, která poskytuje služby převážně mentálně postiženým lidem a jejich rodinám. 

O odvolání ředitelky Moniky Havlíčkové rozhodli radní na svém posledním zasedání. Oficiální důvod odvolání sdělen nebyl, z dostupných informací vyplývá, že šlo o politické rozhodnutí koaličních partnerů, kteří potřebovali uvolnit ředitelský post.

„Rada takto v hlasování rozhodla,“ řekla Deníku náměstkyně primátorky Alena Zedníková.  

Přestože informace o odvolání se šíří městem už od středy, samotná ředitelka o svém odvolání nebyla informována ani ve čtvrtek dopoledne. „Oficiálně mi nikdo nic nesdělil. Je to překvapují rozhodnutí, protože ještě na jaře jsem z rukou vedení města přebírala ocenění za nejlepší kolektiv v sociální oblasti a teď v létě přijde bez jakéhokoli důvodu odvolání, “ řekla Havlíčková.

Ocenění osobností Havířova. Zdroj: Irma Kaňová
Ředitelka Santé Monika Havlíčková (vlevo) při slavnostním oceňování. Foto: Irma Kaňová

Galimatyáš s ředitelskými a dalšími vedoucími funkcemi v městských společnostech nekončí. Obsadit je třeba i post ředitele Městské realitní agentury Havířov. Rozhodnutí nepadlo ani po osobních pohovorech, když si členové výběrové komise nedokázali vybrat žádného ze tří zájemců. Existují však další zájemci, kteří se chtějí přihlásit do dalšího kola výběru. Co nejdříve bude vyhlášeno i výběrové řízení na nového ředitele Santé. Kdy bude vybrán, zatím známo není. Ale už v den odvolání ředitelky Havlíčkové se spekulovalo o tom, kdo má o místo zájem.