Santé je městem zřizovanou organizací, která poskytuje služby převážně mentálně postiženým lidem a jejich rodinám. 

O odvolání ředitelky Moniky Havlíčkové rozhodli radní na svém posledním zasedání. Oficiální důvod odvolání sdělen nebyl, z dostupných informací vyplývá, že šlo o politické rozhodnutí koaličních partnerů, kteří potřebovali uvolnit ředitelský post.

„Rada takto v hlasování rozhodla,“ řekla Deníku náměstkyně primátorky Alena Zedníková.  

Klienti havířovského Santé se přišli za členy z kroužku Ambrožíci podívat na stáčení medu.
Včelaři ukázali stáčení letošního medu

Přestože informace o odvolání se šíří městem už od středy, samotná ředitelka o svém odvolání nebyla informována ani ve čtvrtek dopoledne. „Oficiálně mi nikdo nic nesdělil. Je to překvapují rozhodnutí, protože ještě na jaře jsem z rukou vedení města přebírala ocenění za nejlepší kolektiv v sociální oblasti a teď v létě přijde bez jakéhokoli důvodu odvolání, “ řekla Havlíčková.

Ocenění osobností Havířova. Zdroj: Irma Kaňová
Ředitelka Santé Monika Havlíčková (vlevo) při slavnostním oceňování. Foto: Irma Kaňová

Ocenění osobností města Havířova.
Město ocenilo své nejlepší a nejzáslužnější

Galimatyáš s ředitelskými a dalšími vedoucími funkcemi v městských společnostech nekončí. Obsadit je třeba i post ředitele Městské realitní agentury Havířov. Rozhodnutí nepadlo ani po osobních pohovorech, když si členové výběrové komise nedokázali vybrat žádného ze tří zájemců. Existují však další zájemci, kteří se chtějí přihlásit do dalšího kola výběru. Co nejdříve bude vyhlášeno i výběrové řízení na nového ředitele Santé. Kdy bude vybrán, zatím známo není. Ale už v den odvolání ředitelky Havlíčkové se spekulovalo o tom, kdo má o místo zájem.

Magistrát města Havířova.
Radnice má problém s výběrem ředitele městské realitky
Tamara Šeligová
Na zastupitelstvo přišly desítky rodičů klientů Santé, aby protestovali proti nové ředitelce