Ti před lety založili příjemnou tradici, kterou postupně přebírají stále novější ročníky. Předvánoční sbírku Psí Vánoce.

„Ani jsme letos nečekali takový úspěch. Už za hodinu a půl od začátku máme přes 60 kilo granulí a další dary,“ říká šťastně hlavní organizátorka letošní sbírky pro karvinský psí útulek Pavlína Poláková.

Jsme ve foyeru karvinské fakulty, dary pro psíky – kromě granulí i deky, pamlsky, hračky a další – se skladují u stolu, za kterým sedí letošní organizátorská skupinka. Jde o studenty sociálního managmentu, takže pomáhat je vlastně i jejich budoucím posláním.

„Organizace takové akce a vše okolo nám určitě zase trochu otevře oči, získáme i praxi a bude skvělé, pokud to některé z nás nadchne a inspiruje třeba k tomu, abychom se charitě a další podobné činnosti věnovali i v budoucnu,“ zamýšlí se organizátorka letošních Psích Vánoc, která se pak vrací k jejímu obsahu. „Za ty opuštěné pejsky by měl občas někdo hovořit, když sami si o pomoc neřeknou. A také jsme takto i jim chtěli zpříjemnit tyto předvánoční časy.“

Věcné dary ze sbírky pak putovaly rovnou cestou do zmíněného psího útulku v Karviné a nadělaly jistě spousty radosti a užitku. A je moc fajn, že Karviná má díky studentům i poměrně novou, ale úspěšnou tradici, do které se může zapojit každý ve městě. Už dnes můžeme říct, že sbírka bude pokračovat. „Zcela určitě, příští rok ji zorganizuje opět naše skupinka, nebo ji předáme dalším, to se ještě uvidí,“ usmívá se závěrem Pavlína Poláková.