Krytý bazén sloužil bez výraznějších oprav a investic pětatřicet let a po modernizaci, pro kterou město vybralo firmu Metrostav, nabídne opět velký plavecký bazén, wellness část, zábavnou zónu a saunový svět.

„Stavba bude technologicky náročná. Samotný proces přípravy rekonstrukce byl velmi dlouhý, a já jsem rád, že jsme se dostali do fáze, kdy se začne stavět. Doufám, že po skončení rekonstrukce, budou občané spokojeni,“ říká primátor Jan Wolf.

Karvinští zastupitelé schválili firmu, která má modernizovat zastaralý krytý bazén.Zdroj: Deník

Samotný krytý bazén je již na zahájení rekonstrukce připraven. „Kvůli opatřením proti šíření koronaviru je bazén stejně uzavřen. Vany jsou vypuštěny a my provádíme veškeré likvidační práce tak, aby zhotovitel stavby mohl zahájit práce v pokud možno nejkratším čase,“ uvedl Petr Dyszkiewicz, ředitel společnosti STaRS Karviná, pod kterou kryťák spadá.

Při pondělním schvalování byli proti dva dlouhodobí kritici – zastupitelé za koalici Piráti a Starostové, kteří upozorňují na nehospodárnost celé investice a požadovali projekt přepracovat. „Nelíbí se nám, že se náklady na modernizaci vyšplhaly na 400 milionů a město celou tuto částku dává na stavbu z vlastní rezervy bez jakékoliv dotace,“ komentoval výsledek hlasování zastupitel Petr Letocha (STAN).