Lidé z pošty odcházeli s nepořízenou. „Ve čtvrtek RPG rozesílalo poukázkami přeplatky vyúčtovávání za teplo a vodu. Ve 14 hodin jsem si chtěla peníze vyzvednout, ale peníze mi nedali, protože je neměli. Nechala jsem to na pátek a i když jsem byla na více poštách, peníze nemají. Připadám si už jako v Řecku," stěžovala si jedna Havířovanka.

K důchodcům a lidem závislým na sociálních dávkách se na konci minulého týdne do fronty u poštovních přepážek postavili také nájemníci bytů RPG, kteří chtěli vyplatit přeplatky za vodu a topení. Výběrů bylo tolik, že poštovní sejfy zůstaly téměř prázdné, a to nejen na menších pobočkách, ale i na Hlavní poště v centru města.

„Ano, bohužel, shodou okolností se stalo, že na některých pobočkách nastala situace, kdy nebyla k dispozici větší hotovost k vyplácení. Důvodem byl souběh výplat důchodů, sociálních dávek a navíc také přeplatků pro nájemníky velké společnosti. Zájem o výběr peněz byl mnohem větší, než o vklady. Proto došlo k dočasnému nedostatku peněžních prostředků," potvrdil mluvčí České pošty Matyáš Vitík.

V pondělí už pošta peníze vyplácela bez omezení. „Ale nevím, nevím, jestli těch peněz mají skutečně dost, protože mi to vyplatili v samých menších bankovkách," potvrdila klientka.