Vedení havířovského magistrátu zatím nebude vyhlašovat výběrové řízení na poskytovatele této služby. Nemá zájem, aby se staří lidé, často trpící pohybovými potížemi, přepravovali vozidly, která jsou k tomu uzpůsobeny a poskytují větší komfort, pohodlnější a bezpečnější nastupování a vystupování. I letos tak budou muset cestovat starou Škodou Octavia, kterou radnice Červenému kříži darovala jako vysloužilý služební vůz.

Podmínky služby Senior dopravy zůstávají stejné, zvýší se počet jízd v měsíci.

„Služba je v plném provozu od února 2017, a to v pracovní dny od 7 do 15 hodin. Denně se průměrně ujede 10 jízd, převážně se jedná o jízdy do zdravotnických zařízení. Pro rok 2017 mohl senior vyčerpat maximálně 6 jízd měsíčně, letos bude moci vyčerpat 8 jízd za měsíc,“ uvedla za havířovský magistrát Romana Bartošková.

Loni město dotovalo dopravu seniorů částkou 358 300 korun, letos to bude 345 800 korun.

„Jedná se o sociálně-zdravotní službu, personál je zdravotně vyškolený, s provozem služby má zkušenosti z jiných měst, princip služby se tímto liší od komerční taxislužby. Dále se vyznačuje osobním a trpělivým přístupem, na řidičku jsou za dobu provozu senioři zvyklí a její přístup si chválí. Podle poznatků odboru sociálních věcí jsou senioři s provozovanou službou spokojeni, služba je vzhledem k imobilitě uvedené cílové skupiny potřebná a žádoucí,“ dodala Bartošková.