Turnaj se odehrával přímo v areálu Domovinky v Mánesově ulici. Senioři ve dvojících sehráli vždy tři krátké hry a vyřazovacím způsobem postupovali až do finále. Na nejlepší čekaly dárkové balíčky.

„Turnaje v petanque se účastní 17 seniorů z denního stacionáře a 4 z respitní péče. Snažíme se, aby senioři měli pestré léto. To se snažíme trávit co nejvíce venku a podle počasí přizpůsobujeme aktivity. Velmi oblíbený je turnaj v ruských kuželkách hrajeme také Člověče, nezlob se! nebo bocciu. Někdy smažíme vaječinu nebo opékáme párky," řekla sociální pracovnice respitní péče Martina Chobotová.

Domovinka slouží k dočasné péči o seniory. Denní stacionář je podobný mateřské škole. Senioři do něj docházejí ráno a tráví v něm den do odpoledních hodin, než si je příbuzní vyzvednou. „Jsem tady velmi spokojený. Snažím se být aktivní a pomáhám. Už jsem třeba pomohl připravit stoly pro oběd a po obědě zase uklidím a v kuchyňce umyju hrnky od kávy. Chci být užitečný a potřebuju pohyb," řekl jeden ze seniorů v průběhu turnaje.

Respitní péči využívají lidé, kteří se celodenně starají o své zpravidla už nemohoucí a na lůžko upoutané příbuzné. Sociální služby jim pomocí několikadenní pobytové respitní péče pomáhají odlehčit od dlouhodobé starosti v době, kdy si potřebují odpočinout, zpravidla, když jedou na dovolenou. „Právě teď v létě je respitní péče hojně využívána. Lidé odjíždějí na dovolenou a my po tu dobu pečujeme o jejich blízké," dodala Chobotová.