V dalším dílu retrospektivního seriálu popisujícího život na Karvinsku mezi lety 1918 až 1992 se podíváme do Karviné, kde v roce 1966 vznikl dětský pěvecký sbor Permoník.

Sborové studio Permoník je věhlasný dětský pěvecký sbor z Karviné, jehož zakladatelskou je dlouholetá sbormistryně Eva Šeinerová, která jej také spolu s manželem Ivanem až do loňského roku vedla. Sbor vznikl v roce 1966 na ZŠ Víta Nejedlého v Karviné. Od roku 1971 se stal součástí Závodního klubu Dolu ČSA a mohly ho navštěvovat děti z celého města. Od roku 1978 je součástí ZUŠ Bedřicha Smetany a KSVČ Juventus.

Sbor je uznávaným pěveckým tělesem a na kontě má řadu úspěchů a vítězství v pěveckých soutěžích po celém světě. Jeho členové zpívali na čtyřech kontinentech a letos by měli už potřetí vystoupit ve slavné newyorské koncertní síni Carnegie Hall. 

Zavzpomínejte spolu s námi na události, které se odehrály v časech dávno i nedávno minulých, připomeňme si organizace, spolky a obyvatele, kteří v našem regionu žili, oživme paměť těch, kdo si dění vyobrazené na fotografiích pamatují.

Pokud máte vlastní dobové snímky ze svých obcí a měst, pošlete nám je i s popisem na e-mail tomas.januszek@denik.cz. V budoucnu je můžeme do seriálu zařadit! Seriál vychází u příležitosti loňského 100. výročí založení Československa.

Prvňáci se představují: ZŠ Albrechtice + ZŠ a MŠ s polským jazykem vyučovacím