V dalším dílu retrospektivního seriálu popisujícího život na Karvinsku mezi lety 1918 až 1992 se podíváme na založení hokejového klubu SK Orlová.

Koncem roku 1930 byl založen u SK Orlová oddíl ledního hokeje. Prvními hráči byli hráči kopané a šlo ve skutečnosti o doplňkový sport v zimním období. Kluziště z „Olšin“ se přeneslo na fotbalové hřiště.

Uprostřed se vybudovala jílová hráz, napustila se voda a čekalo se na mráz. Na polovině plochy se stavělo dřevěné hokejové hřiště s třiceticentimetrovými mantinely.

Na takovém primitivní kluzišti byly položeny základy orlovského hokeje. první přátelské zápasy sehrálo mužstvo SK Orlová v sezoně1930/1931.

Zavzpomínejte spolu s námi na události, které se odehrály v časech dávno i nedávno minulých, připomeňme si organizace, spolky a obyvatele, kteří v našem regionu žili, oživme paměť těch, kdo si dění vyobrazené na fotografiích pamatují.

Pokud máte vlastní dobové snímky ze svých obcí a měst, pošlete nám je i s popisem na e-mail tomas.januszek@denik.cz. V budoucnu je můžeme do seriálu zařadit! Seriál vychází u příležitosti loňského 100. výročí založení Československa.