Své nepříjemné zkušenosti popsali polským novinám. 

„Moje matka, která pracuje na české straně, čekala při návratu z práce na přechodu Nové Chalupki, šest hodin. Domů přijela v půl páté ráno,“ napsala jedna čtenářka z polských Krzanowic. A rozhodně to není ojedinělý případ. Někteří Poláci, co dojíždějí za prací, čekali na hranicích ještě déle. „Projetí 42 kilometrů mi trvalo 11 hodin,“ napsala paní Kateřina.

Přejít česko-polskou hranici v našem regionu je od neděle možné pouze na třech přechodech v Bohumíně-Chalupkách, po dálnici D1 v Gorzyczkách a v Chotěbuzi. 

Polská média už kvůli této situaci „bombardují“ zodpovědné lidi a orgány.

Starosta města Wodzisław-Sląski Leszek Bizoń už nařídil odpovědným úředníkům, aby u hejtmana vyjednali výjimku z hraničních kontrol pro lidi, kteří při cestě do práce denně překračují hranici. Takových lidí je na polské straně v příhraničí mnoho. Jak ale uvádí polská média, takové opatření podle Marka Prusaka, mluvčího katovické pobočky Generálního ředitelství silnic a dálnic, není možné.

„S ohledem na bezpečnost lidí toto není možné. Kdybychom nezavedli dostatečné kontroly na hranicích, obávám se, že při neukázněnosti těch kdo překračují hranici by dříve nebo později došlo k tragédii,“ řekl.