Zimní sezona začala pro silničáře 1. listopadu. S ohledem na počasí zatím zasahovat nemuseli. Připravenou však mají techniku i materiál. Posypovou sůl přivezlo do velkého skladu několik kamionů z Polska, další přivezou v případě potřeby v průběhu zimy. Zajištěny jsou také dodávky solanky. Dostatek je inertního posypového materiálu k ošetření míst, kde se nepoužívá sůl. Část zásob je každoročně rozmístěna přímo v ulicích a v místech, kde se provádí ruční posyp.

Havířovští radní vyšli vstříc žádostem občanů a rozsah zimní údržby rozšířili. „Jedná se především o chodníky podél ulic Těšínská, Frýdecká a spojky ulic Prachatická a Chatařská a také přidání nového úseku chodníku podél ulice Petra Bezruče," uvedla vedoucí odboru komunálních služeb Zdena Mayerová.

Plán zimní údržby stanoví pořadí důležitosti údržby jednotlivých komunikací. Prioritu mají páteřní silnice a ty, po kterých jezdí autobusy.

Zimní údržbu v Havířově zajišťují zaměstnanci zdejších technických služeb a na silnicích ve vlastnictví kraje pak pracovníci Správy silnic Moravskoslezského kraje. Značný podíl na zajištění schůdnosti v zimních měsících mají také pracovníci veřejně prospěšných prací, kteří provádějí úklid sněhu ručně.

„Technické služby Havířov vedle silnic a chodníků udržují také 10 parkovišť s úplným úklidem sněhu a provádějí také úklid vybraných schodů, lávek a autobusových zastávek. Mají k dispozici 3 vozy s radlicí vybavené sypací nadstavbou, 5 multikár, 4 traktory s pluhem a jeden se sněhovou frézou. Odvoz sněhu zajistí 2 nákladní vozy a 2 smykové nakladače. K dispozici jsou ještě 3 ruční frézy, vozidlo pro jejich rozvoz a také vozidlo pro rozvoz zaměstnanců pro ruční úklid," vyjmenovala mluvčí havířovského magistrátu Eva Wojnarová.