Pouze v Bohumíně budou během léta probíhat přípravné práce ke stavbě kruhového objezdu u supermarketu Billa. „Nedojde však k omezení silničního provozu,“ řekla mluvčí radnice Lucie Balcarová. Naopak v příštích dvou letech se bohumínští řidiči – a nejen oni – budou muset obrnit obrovskou trpělivostí – najednou se bude realizovat několik velkých investičních akcí, které si vyžádají i silniční omezení a uzávěry. „Na okraji města, v části Skřečoň, se bude stavět nový most, dálniční přivaděče a stavebně se začne řešit také podjezd v Drátovenské ulici,“ připomněla Balcarová.

V Orlové a Karviné se výrazné opravy cest, které by omezily provoz přes léto, ovšem neuskuteční. „Nějaké opravy jsou samozřejmě naplánované, ale vše se bude dít za plného provozu. Řidiči v jízdě nebudou omezeni, ani přesměrováni na jinou trasu,“ potvrdili mluvčí obou měst. O trochu složitější situace je v současné době v úseku Český Těšín – Třinec. Kvůli tvořícím se kolonám aut na této trase posílil magistrát města dopravní hlídky na výpadovce na Třinec směrem u železničního přejezdu směrem na průmyslovou zónu Baliny.

Staví se tam nový silniční přivaděč na obchvat Českého Těšína s napojením na silnici R 68 směrem na Frýdek-Místek. Přímo v centru města by se ani nic dramatického dít nemělo. „Nějaké opravy se určitě chystají, jen je předčasné o tom hovořit. Dopravní situace ve městě je ale celkově stále nejistá,“ dodala Havlíková.