Třída Osvobození začíná u křižovatky u obchodního domu Prior a protíná celou část Nové Město.

„Dnes tam ale prakticky není možné pohodlně ani zastavit, což vadí nejen nakupujícím zákazníkům, ale také nájemcům a vlastníkům tamních obchodů a provozoven,," uvedla tisková mluvčí karvinského magistrátu s tím, že příští rok tam město zúží široké dva jízdní pruhy a vybuduje podélná parkovací stání.

LIDÉ MAJÍ OBAVY

Nápad ale sklidil kritiku na sociálních sítích. Lidé se obávají, že taková novinka přinese dopravní komplikace kvůli parkujícím vozům a situace se tam celkově znepřehlední i pro chodce. Město ale tvrdí, že to nehrozí. Detailní projekt se bude teprve zpracovávat. Zohledněny v něm ale mají být veškeré bezpečnostní prvky.

„Rekonstrukce nebude jen o zřízení parkovacích míst, ale o komplexní úpravě ulice včetně zeleně, přechodů pro chodce nebo chodníků. Široké ulice uprostřed města už jsou dnes přežitek, i naše třída Osvobození se tu stavěla například pro prvomájové průvody, doba je jiná, takže ulici upravíme do moderního kabátu," řekl primátor Karviné Tomáš Hanzel.

BEZPEČNĚJŠÍ PROVOZ

Deník požádal o vyjádření také karvinskou dopravní policii. Podle ní mohou plánované úpravy přinést dokonce větší dopravní bezpečnost. „Ta ulice je poměrně široká a někteří řidiči žel nejezdí podle pravidel, ale pocitově. Znamená to, že když před sebou mají široký bulvár, mají pocit, že mohou jet i mnohem rychleji. Detaily projektu neznáme, takže více bych v tuto chvíli nerad komentoval. Nicméně mohu říct, že prostorové rezervy pro další úpravy na třídě Osvobození jsou," podotkl vedoucí Dopravního inspektorátu policie v Karviné Daniel Sekanina.