Zdejší most prochází rekonstrukcí a do Českého Těšína se teď z hlavní silnice odbočuje vpravo a jezdí se po objízdné trase přes Hřbitovní, Slezskou ulici a dál. Opatrnosti je ale potřeba! Například v dolní části Slezské ulice přecházejí pravidelně chodci, chodí tu i děti navštěvující nedalekou základní školu.

„Možná by nebylo od věci zřídit teď dočasný přechod pro chodce v místě u křižovatky ulic U Lávky, Slezská a Hřbitovní, kudy děti i dospělí silnici přecházejí,“ obrátili se na naší redakci někteří obyvatelé Českého Těšína.

Jak to vypadá v místě a co na to jiní? „Není to tady nijak dramatické, přejít se dá, je ale pravdou, že děti tudy procházejí,“ říká ve čtvrtek před polednem žena, které tudy chodívá do práce.

„Dá se tudy procházet, musíme si ale dávat větší pozor. Někdy jde silnici přejít hned, někdy musím čekat, než auta projedou, bývá to okolo jedné minuty,“ říká o chvíli později jeden ze školáků.

Rekonstrukci investuje kraj, město se podílelo na výběru objízdných tras. „V souvislosti s tím jsme dosud neznamenali jediný podnět či žádost od občanů. Po stejné trase byly vedeny objížďky také v minulých letech a ani tehdy ani nyní se nikdo na úřad neobrátil,“ říká mluvčí českotěšínské radnice Dorota Havlíková.

Sama dodává, že řidiči i chodci musí samozřejmě být více opatrní. „Situace ale není kritická, že by se například tvořily kolony aut a chodci by nemohli bezpečně projít,“ dodává českotěšínská mluvčí s tím, že pro zvýšení bezpečnosti bylo v ulici Slezská již v minulých letech doplněno vodorovné dopravní značení.

„Na podněty občanů ale klademe zřetel a právě na základě toho vznikne po rekonstrukci Karvinské ulice nový přechod pro chodce u zastávky Na Brandýse,“ dodává mluvčí místní radnice.

Žádné podněty ani stížnosti obyvatel neobdržel podle vyjádření své tiskové mluvčí Nikoly Birklenové ani investor akce, tedy Moravskoslezský kraj.

Kvůli opravě dalšího českotěšínského mostu je nyní také ztížen průjezd křižovatkou v ulicích Jablunkovská a Pod Zvonek, tedy směrem na Třinec. Také toto je investiční akcí kraje, opravy mostů a dopravní omezení by měly v obou místech trvat přibližně půl roku.

Jak je v Česku zvykem, někteří řidiči nové dopravní značení nerespektují a danou část silnice v Karvinské ulici projíždějí i přes zákazy vjezdu. Dělo se tak i ve čtvrtek.