Současný areál na ploše pod letním kinem už totiž nevyhovuje normám. Podle Michala Kozáka, ředitele Městské sportovního klubu Orlová je zastaralý a nevhodný asfaltový povrch, na kterém jezdí. „To nejlepší už mají za sebou i plechové překážky a rampy. Snažíme se to udržovat, ale zázraky neumíme,” řekl Kozák. 

Přípravy na vybudování nového areálu, který by měl vyrůst před ZŠ Ke Studánce jsou v plném proudu. Město nechalo zhotovit studii, ke které se bude moci vyjádřit i veřejnost.

„V nejbližších dnech bude zveřejněna anketa, ve které se občané Orlové budou moc k této studii, a tedy k možné podobě nového sportoviště, vyjádřit. Připomínky veřejnosti budou zohledněny v projektové dokumentaci,“ řekl starosta Orlové Miroslav Chlubna s tím, že po ukončení ankety se bude vybírat zhotovitel projektové dokumentace.

Iniciativu ve věci vybudování nového skate parku vyšla od členů spolku Skateboarding Orlová, kteří tak reagují na potřeby nastupující generace jezdců. „Zatímco místní komunita je na vzestupu a ze skateboardingu se brzy stane olympijská disciplína, současný orlovský skate park je zastaralý a nevyhovující. Spolek Skateboarding Orlová o sobě dal vědět, už když se v roce 2019 se svým projektem pokusil získat finance na zpracování projektové dokumentace z participativního rozpočtu, což se podařilo,“ říká orlovský starosta Miroslav Chlubna.

Dodal však že samotná výstavba nového skateareálu se bude realizovat pouze za předpokladu, že na něj město získá nějakou dotaci.

Zástupci spolku Skateboarding Orlová jsou s úvodní studií podoby budoucího sportoviště spokojeni. „Je vidět, že studii vytvořila specializovaná firma, která se výstavbou skateareálů zabývá už více než 15 let. Jsme moc rádi, že nám město umožnilo podílet se na zpracování této studie, protože výsledkem je materiál šitý na míru místní komunitě mladých skateboardistů, bikerů, in-line bruslařů, koloběžkářům a dalším vyznavačům adrenalinových sportů tohoto typu,“ řekl Jiří Kamýček ze spolku Skateboarding Orlová.