Nejen nedostatečné osvětlení chodníků ve městě trápí obyvatele Orlové, jak Deník v sobotu informoval. Vedení města intenzivně pracuje i na dalším ožehavém trápení a tím jsou černé skládky ve městě. Při projížďce městem, kdy se vedení na vlastní oči přesvědčovalo o nedostatečném osvětlení ulic ve městě, se radní zaměřili i na výskyt černých skládek. Starosta města Jiří Michalík společně s místostarostou Radislavem Mojžíškem a pracovníky odboru usoudili, že jsou požadavky občanů na rozšíření sítě veřejného osvětlení a odstranění černých skládek oprávněné. „Černé skládky jsou zdrojem oprávněné kritiky spoluobčanů,“ vysvětluje starosta města.

„Prověřili jsme místa častých výskytů černých skládek na území města, a to bez ohledu na jeho vlastníky. Největší výskyt skládek je dlouhodobě kolem bývalé Klášterní kolonie a ulic J. Čapka, P. Cingra, 17. listopadu a ulice Hraniční v Orlové-Městě. Opětovně jsme zjistili obnovující se černou skládku v místech, která již byla vyčištěna, a to u ul. J. Čapka,“ vysvětluje starosta MUDr. Michalík a dodává: „Na základě aktuálního stavu jsme rozhodli o přímých nápravách a intenzivním jednání s vlastníky pozemků, na nichž se skládky nacházejí. V mnoha případech se jednalo o záležitosti, které se táhnou několik let,“ dodal Michalík.

Starosta Orlové dále plánuje v nejbližší době i jednání s RPG, na jejichž pozemcích je většina těchto černých skládek. Pro jednání bude mít dostatek argumentů včetně fotodokumentace. „Vedení Orlové má zájem na čistém a zdravém městu, do kterého pochopitelně černé skládky nezapadají. Musíme jednat nejen se všemi vlastníky pozemků, na nichž se skládky nacházejí, ale zároveň začneme i přísně postihovat ty občany či firmy, které skládky nadále vytvářejí. Nechceme a nebudeme žít mezi odpadky a uděláme vše pro to, abychom město tohoto nešvaru zbavili,“ zdůrazňuje starosta Michalík.