Studenti havířovské „Sýkorky" připravili další ročník Techniády. Jedná se o soutěžní dopoledne pro žáky devátých tříd. Ty provázeli studenti celým areálem školy, kde měli připravena stanoviště s různou tématikou. Nechyběly ukázky odborných učeben, kde si žáci mohli vyzkoušet například pájení, obsluhu programovatelného robota nebo soutěže ve zručnosti. Prohlédli si také učebny s nejrůznější výpočetní, měřicí a diagnostickou technikou.

Perličkou byla soutěž ve veslování na trenažéru a další sportovní disciplíny v tělocvičně.

„Pozváno je zhruba 20 základních škol přímo z města nebo jeho blízkého okolí. Snažíme se žákům nabídnout obory, o které by mohli mít v dalším vzdělávání zájem, a to maturitní i nematuritní," řekla zástupkyně ředitele školy Simona Sudacká.

Škola se snaží budoucím studentům vysvětlit výhody vzdělávání v technických oborech s odbornou praxí přímo ve firmách. „Já asi nepůjdu na vysokou školu a práci zřejmě spíše získám, když budu mít maturitu z nějakého dobrého elektrooboru. Bude to lepší než jít na gympl. A na vysokou můžu jít i později," řekl jeden z žáků, který školu v pátek navštívil.

Pro deváťáky i jejich rodiče škola připravuje v lednu dva dny otevřených dveří.