Žákům devátých tříd, ale i jejich rodičům se prezentovaly desítky učilišť a středních škol z okolí. „O naši školu je veliký zájem i z toho důvodu, že se k nám můžou dostat žáci bez přijímacích zkoušek a to jen na základě prospěchu ze základní školy. Pochlubit se můžeme také tím, že pořádáme výměnné pobyty studentů s různými zeměmi: Portugalskem, Německem, Španělskem a Tureckem,“ řekla zástupkyně ze Střední průmyslové školy v Karviné Dagmar Šurečková.

Studentka Střední školy technických oborů v Havířově Jarmila Bártíková prozradila, že právě na jejich školu se přihlásilo téměř tisíc dětí z Orlové. Zájemcům o studium na této škole mohou nabídnout široký výběr v oborech jako například Nábytkářství, Automechanik, Tesař a řadu dalších. „Já sama navštěvuji Technická zařízení budov a moc mě to baví.“ Zeptali jsme se některých žáků, zda mají už jasno, kam půjdou po skončení základní školy. „Jasno mám. Vybral jsem si obchodní akademii a zaměření na Informatiku. Tady jsem si ještě přibral pár letáčků, kde se dozvím více podrobností,“ odpověděl Pavel Požánek ze Základní školy Ke Studánce.

„Před touto prezentací jsem ještě nebyla stoprocentně rozhodnutá, kam půjdu dál, ale po návštěvě výstavy můžu říct, že se budu rozhodovat mezi školou manažerskou a školou zdravotní. Dnešek mi to hodně osvětlil“ přiznala Sandra Siudová ze ZŠ v Bohumíně Skřečoni. Projekt by měl být velkým přínosem pro mládež, které usnadní rozhodování a další kroky pro získání budoucího zaměstnání a uplatnění na trhu práce.