Tříčlenné týmy žáků 2. stupně základních škol měly na několika stanovištích správně zodpovědět otázky, které se týkaly různých oblastí spjatých s městem.

Soutěžící měli například správně poznat místa zobrazená na leteckých snímcích. Podle větvičky museli určit čínskou metasekvoji, která tvoří ojedinělé stromořadí na náměstí Republiky. Oříškem byly někdejší socialistické názvy ulic. Při rozpoznání primátorky a garantky soutěže Jany Feberové problémy neměli, u modelky Simony Krainové už si tak jisti nebyli. Podle popisu měli také poznat dva úspěšné sportovce, atleta Jaroslava Bábu a stolního tenistu Petra Korbela.

V Rychvaldě se zpívalo a hrálo v ulicích, v Karviné před místní knihovnou. Také Základní umělecké školy z Karvinska se zapojily do úterního happeningu těchto škol, který probíhal v celém Česku.
Mladí umělci vyšli do ulic

Nejlepší znalosti prokázali žáci pořádající školy Jana Juřenová, Natálie Nákelná a Štěpán Bajger. Všichni tři budou moci za odměnu strávit jeden pracovní den s primátorkou.

ZŠ Gorkého v Havířově pořádala další ročník vědomostní soutěže Naše město Havířov. Vítězný tým ZŠ Gorkého Jana Juřenová, Natálie Nákelná a Štěpán Bajger.Zdroj: Deník / Běčák Libor