Dodávka havířovské dobrovolnické organizace ADRA poveze do ukrajinské Zakarpatské oblasti nejrůznější oblečení především pro menší děti. Část sbírky tvoří také boty a děti dodaly i některé své hračky.

„Sbírka se u našich žáků setkala s velkou odezvou. Rodiče jsme o ní informovali na třídních schůzkách a v průběhu 14 dnů bylo sesbíráno toto poměrně velké množství věcí. Ve spolupráci s ADROU chceme pokračovat," uvedl ředitel školy Tomáš Ptáček.

„Tyto věci jsou určeny přímo pro děti z 15. základní a střední školy v Mukačevě, se kterou spolupracujeme už několik let. Škola byla dříve sirotčincem a i nyní ji navštěvuje mnoho dětí z velmi chudých poměrů. Některé jsou na tom tak špatně, že nemají ani dostatek peněz na jídlo. Pro ty nejchudší se nám podařilo zajistit od dárců peníze, za které jim škola připravuje snídaně," řekl Karel Folwarczny z havířovské ADRY.

ADRA v současné době pořádá potravinovou sbírku. Lidé mohou nosit trvanlivé potraviny do charitativních obchůdků v Havířově i Karviné. Až do 18. února ADRA sbírá především těstoviny, cukr, mouku, rýži, čočku a fazole, konzervy, sušené mléko a jakékoli další potraviny s trvanlivostí minimálně tří měsíců.