Doslova jako v jiné zemi si mohl člověk připadat, když v pondělí vstoupil do bludovické školy. Na zdech, nástěnkách i ve střídách bylo vše vyzdobeno, jako ve Španělsku. Také děti byly oblečeny v národních barvách, zněla španělština i typická španělská hudba. A na chodbách to často vypadalo jako na koridě, přičemž býky měly děti naštěstí jen na malované na zádech.

Projektový den připravil společně se školou Spolek rodičů bludovické školy. „Španělský den si vybrali žáci devátého ročníku, protože deváťáci jsou tradičně koučové jednotlivých disciplín a průvodci celým dnem. Mezi disciplínami byly například závod korytem, cyklistické závody, fotbal španělských týmů, příprava ovocného fondue s čokoládou nebo střelecká soutěž na střelnici městské policie, uvedla pořadatelka akce a předsedkyně Spolku rodičů bludovické školy Ivana Sobolová.

Pro děti to byla nejen zábava, ale současně i netradiční forma výuky. Španělsko bylo součástí výuky už celý měsíc. Každá třída měla výzdobu na španělské téma, v pondělí přišli školáci v oblečení charakteristickém právě pro tuto zemi. Znalosti prokazovali v testech.

„Je to super. Hodně jsme se o Španělsku dověděli. Já jsem třeba vůbec nevěděl, že Pablo Picasso byl Španěl. Domníval jsem se, že byl Francouz, když francouzské citroëny nesly jeho jméno,“ řekl jeden klučina svůj poznatek.

Žáci deváté třídy přiznali, že se učí i o současném dění ve Španělsku a Katalánsku. „V hodinách se o tom bavíme, ale mě více zajímá fotbal, protože ten se tam hraje asi na nejvyšší úrovni. A závidím jim moře,“ uvedl jeden z deváťáků.

Už dříve se na škole konaly dny Anglie, Slovenska, Polska, Německa, Francie, Itálie, Ruska nebo loni Japonska.

1. A SŠ a ZŠ Školní Havířov-Šumbark. Zleva asistentka Ivana Pščolková, Terezka, Ema, Nela, Natálka, Lilo, Patrik a třídní učitelka Pavla Tomková.
Představujeme prvňáky MŠ a ZŠ Dělnická, Karviná a SŠ a ZŠ školní Havířov