Společně se zpěváky přijeli také policisté z policejního prezidia, kteří škole přivezli diplom a dětem dárky. ZŠ Školní v soutěži uspěla s koláží znázorňující dopravní výchovu.

„My jsme se v loňském roce rozhodli, že si zmapujeme úroveň dopravní výchovy v ČR. Uspořádali jsme k tomu soutěž, kdy jsme oslovili školy, aby nám řekly, jak dopravní výchovu učí. Samy děti nám měly napsat, jak se učí dopravní výchovu. Motivovali jsme je tím, že nejlepší odměníme Dnem s dopravní výchovou a vystoupením skupiny Maxim Turbulenc,“ řekl ředitel služby dopravní policie ČR Tomáš Lerch.

Střelecká soutěž žáků havířovských základních škol ze vzduchových zbraní.
Školáci soutěžili ve střelbě ze vzduchových zbraní

Děti i kantoři potvrdili, že dopravní výchově se věnují skutečně intenzivně.

„Samozřejmě teoreticky, ale také prakticky při jízdě na kole na dopravním hřišti, na překážkové dráze i v terénu. V soutěži jsme popsali projekt, který u nás běží každým rokem. Formou koláže jsme v něm shrnuli prováděné činnosti s dopravní tématikou,“ vysvětlila učitelka Marcela Matyášová.

Policisté si pro školáky připravili ukázky výstroje a výzbroje, výcviku psů a ukázali jim služební vozidlo a motocykl.

„My se ve škole učíme, jak se správně chovat jako chodci i jako cyklisté. Učíme se poskytovat první pomoc, dopravní značky a další věci,“ popisovaly děti.

Zdroj: Youtube