Více než 21 milionů korun letos jen do stavebních prací investuje karvinský magistrát. „Letní opravy čekají 11 karvinských základních škol a pět mateřinek," vyjmenovává mluvčí karvinské radnice Šárka Swiderová.

Plných 13 milionů korun bude investovat do oprav svých škol a školek Bohumín. „Ve velkém se o prázdninách budou měnit okna za více než tři miliony korun, a to v Masarykově základní škole, ve Skřečoni a v Záblatí v Bezručově ulici. Mateřinku v Tovární ulici čeká výměna oken a zateplení fasády, a také v ní dojde k transformaci školní kuchyně na výdejnu. Investice si vyžádá přes tři miliony korun," popisuje mluvčí tamní radnice Lucie Balcarová.

Další tři miliony korun vloží radnice do opravy povrchu atletického hřiště v areálu ZŠ Čs. armády. Betonový a asfaltový povrch uprostřed zdejšího atletického oválu, který využívá kromě školy i místní oddíl atletiky, nahradí nový pružný povrch.

Kromě jiného pak město letos investovalo také do své turistické základny v Jablunkově, kam jezdí bohumínské děti na tábory.

„Aby vše bylo připraveno na prázdniny a příjezd dětí, tak rekonstrukce začala v dubnu a v průběhu tří měsíců dostala budova novou střechu a učitelé díky tomu i nové zázemí v podkroví. Zároveň zde proběhla i částečná výměna rozvodů elektřiny a s ní i částečná renovace některých pokojů. Investice si vyžádala 1,7 milionů korun. Oprava skončila v minulých dnech a hned v pondělí 29. června už do Jablunkova vyrazil první ze tří táborových turnusů," doplnila bohumínská mluvčí.

A nespí se také ve školách v dalších městech. Opravy za miliony korun hlásí třeba také Havířov. „Z větších oprav se bude jednat o opravy sociálních uzlů, rekonstrukci střechy, výměnu ležatých rozvodů vody, zateplení fasády či výměny oken," říká k letošním akcím Romana Bartošková z havířovského magistrátu.

Velká oprava se pak v Havířově chystá v Základní škole Karoliny Světlé.