„Největší letošní práznidnovou opravou je rekonstrukce oplocení kolem areálu největší bohumínské školky – Fitškolky, kde děláme demontáž stávajícího betonového, a vznik nového bude stát 800 tisíc korun, areál zahrady se zmenší a rozšíří se tak část veřejného prostranství kolem bytových domů,“ popsala místostarostka Věra Palková.

Dobových oken z období vzniku před 115 lety se dočká budovy školy v Záblatí. „Okna měníme podle dobové fotografie, abychom obnovili ráz budovy, jejich výměna přijde na 300 tisíc korun,“ upozornila Palková. Nová okna za 400 tisíc čekají také děti z mateřinky ve Smetanově ulici.

Poslední z neopravených střech, v ZŠ na třídě E. Beneše, přijde město na půl milionu korun. Další změny čekají i kuchyni na ZŠ Masarykova, družinu ZŠ ve Skřečoni a vnitřní kanalizaci základní školy na ulici ČS. Armády.

Dalších 6 a půl milionu vloží Bohumín do modernizace školního dvoru Masarykovy základní školy. „Práce začaly na jaře a skončí v srpnu. Plocha bude nově mít hřiště na volejbal, basketbal, házenou a tenis, nově bude hřiště osvětleno a nazvučeno bude mít i sprintérskou rovinku, dlouhou 50 metrů, s doskokem do písku,“ popsala mluvčí Bohumína Lucie Balcarová. Nebude chybět ani venkovní šachovnice, 2 skákací panáci, 2 pingpongové stoly a 4 dráhy minigolfu, přibudou 2 učební hnízda – jedno zastřešené, druhé nezastřešené se zahradním nábytkem a na hřišti vznikne i pítko a zahradní sprcha nebo nové stromy.

V příštím roce chce Bohumín zmodernizovat školní dvůr ve Skřečoni, zároveň se projekčně připravuje také modernizace posledního školního dvoru v základní škole v Bezručově ulici.