Jsou letošní slavnosti něčím výjimečné?
„Havířovské slavnosti se budou konat tradičně v areálu Městské sportovní haly. Ty letošní se liší tím, že jsou součástí celoročních oslav 60. výročí založení města. Toto výročí se bude připomínat také v průběhu programu slavností. Jejich jediným pořadatelem je již několik let město Havířov, přestože termínem konání dodržují tradici oslav hornického svátku.

Pro jakou cílovou skupinu jste připravovali program?
„Jak už název napovídá, slavnosti jsou určeny pro všechny Havířovany. Velkolepý program slavností však už několik let přivádí do areálu slavností tisíce návštěvníků nejen z Havířova a okolních měst a obcí, ale také z nedalekého Slovenska i Polska. Program je vždy sestavován různorodě, abychom uspokojili co největší skupinu našich spoluobčanů. Stejně tak doufáme, že malé i velké návštěvníky zaujme doprovodný program."

Můžete vypíchnout hlavní taháky?
„Je těžké soudit, co z programu zaujme nejvíce. My věříme, že si v nabídce vybere každý. Páteční program začíná v 16 hodin a návštěvníci slavností uslyší a uvidí hudební hvězdy české a zahraniční scény. Public Relations, Wohnout, Mandrage, Citron & Tanju a dále Modern Talking a Guano Apes.

Sobotní program je časově náročnější. Začíná už ve 13 hodin a provázet jím bude herec Jan Čenský. Uvede vystoupení kompletního folklórního souboru Lúčnica, koncerty Michala Hrůzy, slovenských No Name, stálic českého popu Věry Špinarové a Petry Janů, Lucie Bílé a skupiny Arakain, Vojty Dyka a B Side Bandu. Zahraničními hosty v závěru slavností budou Hammerfall, reprezentující švédský metal.

Součástí slavností je tradičně bohatý doprovodný program pro děti i dospělé - na sobotní odpoledne je například připravena westernová farma poznávacích soutěží a her. Bude tradiční soutěž v přetahování lanem pro pětičlenná mužská i ženská družstva. Po oba dny bude návštěvníkům slavností k dispozici spousta zábavných a kolotočových atrakcí, výběr bohatého občerstvení a nabídka zábavních zón partnerů slavností."

Můžete přiblížit organizaci slavností?
„Pro návštěvníky budou připraveny pokladny před halou na ulici Astronautů. Před hlavním vstupem do areálu. Malou změnou je spojení prodeje vstupenek a identifikačních pásků. Podrobný popis bude umístěn na pokladnách a taktéž je popsán na našich webových stránkách. U pokladen a u hlavního vstupu budou vyvěšeny pokyny, s čím lze do areálu vstupovat a co je naopak zakázáno. O pořádek a bezpečnost se budou starat pracovníci bezpečnostní služby, na které se mohou návštěvníci v případě potřeby obracet."

Jaké je letos vstupné?
„Vstupné je letos po oba dny 150 korun. Vstupné se prodává vždy pro daný den. Senioři nad 65 let platí jen 100 korun po doložení data narození. Pro děti do 10 let je vstup zdarma. Držitelé průkazů ZTP mají slevu 50 %. U držitelů průkazu ZTP/P platí poloviční vstupné pouze doprovázející osoba."

Havířovské slavnosti 2015

Program slavností: 

Pátek 4.9.2015
Areál Městské sportovní haly:

16.00 Public Relations
17.00 Wohnout
18.20 Mandrage
19.50 Modern Talking
21.40 Citron
23.10 Guano Apes

Sobota 5.9.2015
Areál Městské sportovní haly:

13.00 Lúčnica
14.30 Michal Hrůza
15.55 slavnostní zahájení představiteli města
16.00 No Name
17.40 Věra Špinarová + Petra Janů
20.20 Arakain &Lucie Bílá
22.00 Vojta Dyk a B Side Band
23.30 Hammerfall

13.00 – 19.00 Westernová farma, odpoledne pro děti